Turnaj ve stolním tenisu 2017

Krásný sobotní den 4. března 2017 se stal kulisou pro uspořádání již 11. ročníku turnaje v „pinci“. Začátek byl plánován na 8h, ale první nedočkavci – naši věrní z Tlumačova – jako tradičně stepovali před KD v Loukově dávno předtím. Těší mě, že se jim naše zdejší „vesnička středisková“ tak líbí ☺.
Po deváté byl nejvyšší čas zahájit dění. Jelikož se sešel rekordní počet účastníků: 8 chlapců, 4 ženy a 27 mužů, čekal nás perný den. Pár slovy jsem všechny přítomné přivítala a předala slovo hlavnímu rozhodčímu Lubošovi Dědičovi z Holešova, který hráče seznámil se způsobem hry. Chlapci měli hrát v jedné skupině každý s každým, ženy taktéž a muži byli rozděleni do skupin A – D, čtyři ze skupiny postupovali dále a pak přišel na řadu „pavouk“. Hrálo se na dva vítězné sety, finále pak na tři.
Asistent hl. rozhodčího Jiří Proška ml. měl plné ruce práce s tím, aby vše správně zapsal a hra se konečně mohla rozběhnout. Bohužel letos se mi povedlo přesvědčit pouze dva obětavé rozhodčí z klanu Mikulíků, Zdenka a Marka, aby se ujali této nevděčné funkce. Tím pádem v jednotlivých skupinách si museli rozhodovat zápasy i hráči navzájem. Tento rok účastníci ocenili zatemnění sálu, které v předchozích letech postrádali. Slunce v očích samozřejmě jednu stranu vždy znevýhodní. Vše tedy bylo dle regulí a záleželo už jen na šikovnosti jednotlivců a trošku také na štěstí. Je to přeci jen hra.
Zatímco na sále se potili soutěžící, za barem se otáčela Zdenka Zezulková s Kubou Olivíkem a mým mužem. Nutno říci, že práce měli požehnaně – jak už to tak za barem chodí, hlavně kolem oběda. Na ten se podával vynikající gulášek od Věrky Koláčkové, sladkou tečkou po jídle byly její tvarohové koláčky ke kafíčku jako dělané.
Den se překulil. Ženy a chlapci již měli odehráno. Blížilo se finále mužů. V sále bylo přímo hmatatelné vzrůstající napětí. I ti, kteří nepostupovali, zůstali a sledovali, jak finalisté bojují o každý míček. Při klání o první a druhé místo by snad bylo slyšet i padající špendlík!
A jakže to všechno skončilo? V kategorii mládeže zaslouženě obsadil bronzovou příčku místní Viktor Chaňo, druhý byl Martin Němec a zvítězil Jiří Kvasnička, oba z Tlumačova. Z žen byla bronzová Zdenka Babičová, stříbro si opět odnášela má maličkost a loňské vítězství obhájila Markéta Koutná. V kategorii mužů bylo umístění následující: 3. Jaromír Gába z B.p.H., 2. Jiří Krčma z Tlumačova a 1. Roman Žídek z Rychlova. Velká škoda, že místních mužů se zúčastnilo jen pár. Třeba by jedna z medailí zůstala doma.
Závěrem bych chtěla vyjádřit vřelé díky všem, kteří se podíleli na organizaci sportovního dne. Velmi si vážím výše jmenovaných, kteří byli ochotní věnovat svou volnou sobotu pro dobrou věc. Takových je dnes jako šafránu. Nesmím zapomenout ani na sponzory, díky kterým měli účastníci nejen dobré jídlo a pití, ale také hodnotné ceny. Stejně tak srdečně děkuji všem, kteří se zapojili do počítání zápasů a následně úklidu sálu a předsálí. Největší děkuji však patří soutěžícím, kteří přijeli z širokého okolí, za jejich účast a samozřejmě mému muži, bez něhož bych organizaci nezvládla. A to by byla podle účastníků škoda ☺.

Kateřina Vališ

Sponzoři:
Obecní úřad, Salvator střechy, SATTURN Holešov spol. s r.o., Pila Loukov, Stanislav Sehnal, stavební práce, TJ FK Loukov, Nestlé Česko s.r.o., ZÁVOD SFINX, Holešov, Lubomír Kuběna ml., klempíř, Eduard Krčmař, tiskárna B.p.H.,Zdeněk Zbožínek ml., pálenice, Martin Pecháček, kuchyně