TURNAJ VE STOLNÍM TENISE 2016

Až na 16. dubna 2016 tentokrát připadl termín konání jubilejního 10. ročníku turnaje ve stolním tenise u nás v Loukově. Turnaj tak byl zároveň i ukončením sezóny 2015/2016.
I přes krásné počasí venku se o umístění přišlo utkat 24 mužů a alespoň 3 ženy. Mládež se zřejmě – až na jednu výjimku – zapomněla doma u svých PC. Po úvodních formalitách se mohlo přejít k samotnému soutěžení. Muže si hlavní rozhodčí pan Luboš Dědič rozdělil do 4 skupin po 6 hráčích. Hrálo se na dva vítězné sety a do finále postupovali první dva z každé skupiny.
Po celý den byli sportovci myslím velmi dobře „živeni“ . K dispozici bylo nezbytné ovoce pro doplnění energie, koláčky ke kafíčku a na oběd již tradičně uvařila hovězí guláš Věrka Koláčková. V baru byly v jednom kole Z. Zezulková a Z. Babičová, které se staraly, aby každý dostal vše ke své spokojenosti. Myslím, že to zvládly na výbornou. Děkuji holky! Šedou eminencí celé logistiky v pozadí, jenž není vidět, ale je nezbytná, byl můj manžel Milan. I tomu náleží srdečný dík.
V sále zatím probíhal litý boj o postup do finále mezi muži. Tři domácí zástupci J. Zábranský, J. Janek ani P. Havran se do finále bohužel neprobojovali. Těší mě však jejich samotná účast. My tři ženy jsme si své zápasy odehrály rychle a tak mohl boj o finále probíhat již na čtyřech stolech. Rozhodčí se pěkně zapotili při sledování rychlých míčků. Posty rozhodčích opět připadly na klan Mikulíků: Zdena, Petr a Lukáš. Nesmím zapomenout ani na asistenta hl. rozhodčího. Tuto funkci obsadil Jiří Proška. Všem mnohokrát děkuji.
Výměny hráčů v průběhu celého turnaje byly samozřejmě zajímavé, ale ty nejzajímavější okamžiky přišly pochopitelně v zápasech o 3. a 1. místo. Všichni, kteří vydrželi až do konce, seděli v sále a sledovali zápas tak napjatě, že by bylo slyšet spadnout špendlík za zem!
Všechno v životě má svůj začátek i konec. A tak i náš sportovní den se chýlil ke konci. Zbývalo už jen poděkovat všem, kteří na turnaj přišli, těm, kteří se podíleli na organizaci a především sponzorům, bez kterých by turnaj jistě nebyl tak „bohatý“. A kdo že si vlastně odnášel hodnotné ceny? V kategorii žen to dopadlo takto: 3. skončila Veronika Wallerová, 2. místo jsem obsadila já, a první příčka připadla zaslouženě Markétě Koutné. U mužů pomyslnou bramborovou medaili získal Jan Mareš, bronz vybojoval Radim Zachrla, druhý byl Krčma Jiří ml. a zlatý pohár si již po několikáté odnášel Roman Žídek.
Turnaj měl pozitivní ohlasy, přišli i noví hráči a již teď se těší na další ročník. Ten je předběžně stanoven na první sobotu v březnu. Jediná věc, která kalí mou radost z úspěšného turnaje je vědomí, že zájem domácích o tento sport rok od roku klesá a účast na tomto turnaji – jak je vidět již ze jmen vítězů – zrcadlila účast „Loukovjáků“ na trénincích. Doufám, že příští rok se do toho pořádně obují a budou hájit naše barvy ve finále. Sportu zdar a ping-pongu zvlášť.

Závěrem si mimo uvedení všech sponzorů dovoluji vložit citaci předsedy TJ Loukov, Zdenka Mikulíka:
„Turnaje ve stolním tenise jsem se zúčastnil jako rozhodčí již poněkolikáté, a musím říci, že tento turnaj má velmi vysokou jak sportovní, tak společenskou úroveň. Svědčí o tom i zájem sponzorů přispět ke zdárnému průběhu turnaje, věcnými dary, finančními částkami. Vzpomenu obec Loukov, SALVATOR s.r.o., SATTURN HOLEŠOV spol. s r.o., Nestlé a.s., a mnoho dalších. Velké poděkování Kateřině Vališ a celému týmu, za organizaci a průběh celého turnaje. Mrzí mě však ta skutečnost, že je tak mizivá účast sportovců z Loukova-mají vyřízený prostor k tréninku na KD, vytvořené sportovní zázemí, které zajistil v minulosti pan Škoda a tak se ptám co s tím uděláme….? Nebo budeme organizovat ještě jeden turnaj jenom pro hráče a hráčky z Loukova a z Libosvár?“

Naši sponzoři, kteří si zaslouží velké poděkování:
Obecní úřad Loukov
SALVATOR STŘECHY s.r.o.
SATTURN Holešov spol. s r.o.
Nestlé Česko s.r.o. ZÁVOD SFINX, Holešov
Stanislav Sehnal, stavební práce Loukov
Petra Lancaster, kosmetika Bystřice p. Hostýnem
Jitka Petříková, zlatnictví Bystřice pod Hostýnem
Pila Loukov
Eduard Krčmář, tiskárna Bystřice pod Hostýnem
Luboš Dědič, KOVO Holešov
Martin Pecháček, výroba kuchyní Loukov
Zdeněk Zbožínek, pálenice Loukov