Rubrika : Tenisový klub

Turnaj MIX

Pořádání tohoto turnaje smíšených párů připadlo tentokrát na manžele Sehnalovy. Jako již tradičně se konal poslední srpnovou sobotu a tentokrát nám počasí přálo.
Po osmé hodině ráno se sešlo 10 párů, které se rozlosovaly do skupin A a B s nasazenými manžely Malířovými a Mikulíkovými. Hrálo se ve skupině každý s každým a ve finále pak o 1. a 3. místo. Počet účastníků a zvolený styl hry naznačoval, že tento turnaj bude na dlouho.
Ihned po úvodním slovu pana Sehnala vyrazily na kurt první dvojice a urputně bojovaly o každý míček. Utkání střídalo utkání. Příjemně se sedělo a dívalo na zajímavé výměny. Stoly se prohýbaly pod talíři s ovocem, koláči a jinými pochutinami. Myslím, že nechybělo vůbec nic včetně dobré nálady účastníků.
Dle očekávání se turnaj protáhl do pozdních hodin. V podstatě se mohl nazvat i „nočním turnajem.“ Díky osvětlení se však pokračovalo ve hře dále, bez ohledu na to, že sluníčko již dávno zapadlo. Kolem půl jedenácté se konečně mohly vyhlásit výsledky. Na krásném 3. místě se umístili Marie Florecová a Jiří Proška ml. Druzí byli nasazení manželé Malířovi a překvapivými vítězi se stali Pavla Mikulíková s Petrem Nezdařilíkem.
Všichni umístění obdrželi krásné ceny ve formě dobrého vína a účastníkům bylo poděkováno. Stejně tak patří díky za organizaci turnaje manželům Sehnalovým, Lukáši Mikulíkovi za výborný guláš k obědu a nesmím zapomenout ani na Zdenu Hrušku a jeho grilovaná kuřátka k večeři. Užili jsme si krásný letní den na kurtech a vím, že tuto sezónu nebyl poslední! Čeká nás minimálně zakončení Loukovské tenisové ligy ☺.

Za tenisový klub
Katka Vališ

Turnaj 50+

Netradičně v neděli, 25. června 2017, se tentokrát konal turnaj v tenisové čtyřhře mužů pořádaný manžely Proškovými a Mikulíkovými. V osm ráno, podotýkám, že už bylo pěkné horko, proběhlo rozlosování a na kurt mohly nastoupit první dvojice.
Zápas to byl vskutku vyrovnaný. Neustále probíhalo přetahování o míček, žádná z dvojic neměla nad tou druhou vrch. To další mače byly z jiného soudku. Létalo nezvykle mnoho kanárů. V jednom klání jej tenisový pár inkasoval a hned ve druhém zase někomu dal….
Pořadatelé se vzorně postarali, aby samotní hráči i hosté měli dostatek jídla a pití. Den příjemně ubíhal. Stále bylo na co se dívat. Jen asi podstatně příjemněji se cítili diváci ve stínku s chlazeným pivečkem v ruce, než aktéři na kurtu :-D.
Po druhé odpoledne byl dobojován i poslední zápas. Tento rozhodl o konečném pořadí. Na bronzové příčce se umístili Standa Sehnal s Edou Krčmařem, o chloupek druzí skončili Josef Koláček s Milanem Vališem a šampáňo jako vítězové mohli bouchnout Petr Mikulík st. s Josefem Bělíkem. Všichni účastníci dostali i krásné ceny.
Je třeba říci, že organizace turnaje se autorům vyvedla. Vše klapalo podle plánu, nikomu nic nescházelo a panovala dobrá nálada. Děkujeme za hezké odpoledne. Snad jen těch stupňů Celsia můžete příště ubrat .-)

Za TK Katka Vališ

„Lókovští“ tenisté přistiženi při práci…

Jarní počasí venku jim opět umožnilo po dlouhé zimě zapracovat na tenisovém kurtu ve předem dohodnutém termínu, a to 2. dubnovou sobotu. Je pravda, že přes týden sluníčko slibovalo téměř léto, ale už ke konci týdne se někam schovalo a občas zaplakalo. To je však neodradilo a v osm ráno se sešli v hojném počtu, aby tenisovému kurtu dali sezónní fazónu.
Jak to tak bývá, u nepřerušované pracovní aktivity jim pořádně vyhládlo. Konečně se od grilu začala linout vůně špekáčků. Nikdo se nenechal dlouho pobízet a v klidu si vychutnal první letošní „grilovačku“. Odpočinek přišel všem vhod.
Po zasloužené obědové pauze práce pokračovala do odpoledních hodin. Úpravu dopadových ploch u dětského hradu se však rozhodli odložit na termín, který nabídne přívětivější, nedeštivé počasí. To hlavní, kurt, je však připraven hostit první tenisu chtivé hráče, takže účel brigády byl splněn.
Povedenou tenisovou sezónu plnou skvělých utkání a příjemných teplých večerů strávených bílým sportem přeje
Katka Vališ

1 2 3 4