Rubrika : Tenisový klub

1 ROČNÍK TURNAJE 50+

Nádherně slunečný sobotní den 25. 6. 2016 byl svědkem prvního ročníku turnaje ve čtyřhře, pořádaného a sponzorovaného Marcelou a Jirkou Proškovými s Petrem a Jarkou Mikulíkovými. Jak již název napovídá, jednalo se o turnaj určený pro hráče „dříve narozené“.
O půl deváté, kdy už sluníčko začalo vykukovat a pěkně hřát, si účastníci losovali své spoluhráče do dvojic. Díky předem určeným nasazeným nebylo vlastně slabé dvojice. Bylo dohodnuto, že hrát se bude na 9 gamů. Vzhledem k předpovědi počasí, kdy se teplota měla vyšplhat ke čtyřicítce, se nebylo čemu divit.
Hráči neotáleli a první čtyřka nastoupila do antukového ringu vyzbrojená raketami a míčky. Po krátkém rozpinkání a „oťukání“ soupeřů mohl na post rozhodčího usednout zvolený dobrovolník z řad zbývajících účastníků a začalo první z mnoha klání.
Kdo zrovna nehrál, odpočíval ve stínu stromů nebo studoval hru soupeře. O dobré jídlo a pití nebyla nouze. Výbornou podívanou nabízelo dle předpokladů také dění na kurtu. Některé výměny byly hodny skutečných profesionálů !
Den utekl jako voda. Bylo před námi poslední utkání tohoto nejvyrovnanějšího turnaje v historii Loukova. Tentokrát to byl doslova pekelný boj o každý fiftýn jak napovídá výsledek: 9:7 a úplně poslední míček celého setu prostě nejde popsat slovy. To byste museli vidět….
Jak závěrem řekla Marcela: „vyhráli všichni, kdo se ten den odhodlali na kurt“. Po zásluze každý tedy dostal perfektní tričko s názvem turnaje na památku a taky cenu. Následný potlesk pak patřil vítězům i poraženým a především organizátorům, za bezchybný průběh akce. Věřím, že turnaj se nekonal naposledy. Jistě se zařadí do programu tenisové sezóny na rok 2017.
Všem aktivním hráčům tenisu i fandům pěkný den a na dalším turnaji nashledanou!
Za pořadatele Kateřina Vališ

Zahajovací brigáda tenistů

Počasí jako na objednávku nám vyšlo na sobotu 23. dubna 2016, na kterou byla svolána zahajovací brigáda na tenisových kurtech. Především díky iniciativě předsedy TJ Zdeny Mikulíka, jenž všechny členy TK Loukov osobně tel. pozval, se nás sešlo celých dvacet šest!
Již v osm ráno jsme se tedy všichni s vervou vrhli do práce. Čekala na nás příprava tenisového kurtu samotného, pak vysázení 70 tújí kolem kurtu místo nedávno pokácených borovic, úprava pískových dopadových ploch okolo dětských prolézaček a na závěr demolice staré tréninkové stěny. Ta bude stát nová v prostoru víceúčelového hřiště. Zatímco pánové pilně kopali jámy a vozili hlínu či antuku, dámy se pustily do úklidu klubovny.
Musím říci, že na brigádu bylo vše perfektně připraveno. Na parkovišti stál kontejner s tújemi a zeminou, pařezy od borovic byly již vyfrézovány a větve odvezeny, takže stačilo přinést s sebou z domu pracovní náčiní a dobrou náladu. Tímto chválím tým organizátorů. Kolem poledne, když už jsme toho měli všichni pomalu dost a toužili jsme po odpočinku, nás přilákala vůně grilovaných klobás. Ani tohle organizátoři neopomenuli. Taková klobása po pořádné práci chutná víc než nejlepší steak !
Ve čtyři odpoledne se již finišovalo. Zalévali se zasázené túje, válcovala se nová antuka a ti, kteří neměli již, co na práci, se kochali pohledem na dobře vykonané dílo. Tenisová sezóna je tedy zahájena a my doufáme, že bude pro nás dlouhá a plná společných sportovních zážitků.

Za tenisový klub tisková mluvčí Kateřina Vališ

GLASS OPEN 2015

Přesto, že počasí druhou říjnovou sobotu lákalo spíše k příjemnému lenoší v teple domova, tenisoví nadšenci se nedali odradit a po osmé ráno se začali scházet na tenisových kurtech. Přišli se zúčastnit posledního turnaje sezóny – čtyřhry mužů, který již tradičně uspořádal Petr Mikulík st.
Sešlo se 12 účastníků, z nichž 6 bylo nasazených a 6 se k nim dolosovalo. Tento způsob umožnil vznik dvojic silnějších a slabších hráčů, které dávaly tušit zajímavou podívanou. Hrálo se ve skupinách A a B každý s každým, pak 3. s 3. , 2 s 2. a 1. s 1. Bylo velmi poutavé sledovat, jakou herní strategii zvolily jednotlivé páry, které spolu mnohdy hrály vůbec poprvé. K pobavení bylo zajisté i oblečení hráčů. Odpovídalo sice studenému větrnému počasí, divák by ho však na kurtech jistě nečekal! Scházely snad už jen šály a rukavice .
Pánové se činili na antuce, ženy zase v zázemí. Na snídani nechyběly frgály od A. Idesové, M. Prošková se postarala o guláš, sekanou a pečená kolena. Společně s J. Mikulíkovou zajistily, aby měli všichni jídla i pití do libosti. Holkám patří za péči a vzornou obsluhu velký dík.
Odpoledne se pomalu chýlilo ke konci a na kurtu se dohrávala poslední utkání. Každý ví, že není důležité vyhrát, ale zúčastnit se…Přesto si dovolím zmínit jména umístěných. 3. příčka náležela tentokrát L. Mikulíkovi s J. Burdou, na krásném druhém místě byl J. Bělík a P. Mikulík ml. a zaslouženě zvítězila dvojice J. Proška ml. a P. Migo. Závěrem obdržel každý účastník opět památeční tričko.
Jistě nemluvím pouze za sebe, řeknu-li, že to bylo další podařené sportovní odpoledne. Dobrou náladu nám nezkazilo ani chladné počasí. Mnohokrát děkujeme za organizaci manželům Mikulíkovým a doufáme, že to nakonec přeci jen nebude poslední ročník jak bylo avízováno. Sportu zdar!

Kateřina Vališ

SALÁTOVÁ MÍSA 2015

V sobotu 19. září od osmi ráno se dle plánu odehrával na tenisových kurtech tradiční turnaj Salátová mísa, tedy dvouhra mužů o Putovní pohár Loukovského tenisového klubu.
Pro pobavení – pořadatelé byli zároveň prvními nasazenými . Do skupiny A k Markovi Malíři byl vylosován Jiří Proška ml., Milan Vališ a Lukáš Mikulík, ve skupině B s Markem Mikulíkem bojovali Josef Burda, Josef Bělík a Petr Mikulík st. Hrálo se na jeden vítězný set do sedmi.
Počasí nám celý den přálo a pro sportovní klání bylo teplotně naprosto ideální. Mohli jsme si užívat pohody v jednom z posledních krásných dnů tohoto léta. Vše probíhalo tak nějak v poklidu a podle plánu. V odpoledních hodinách kolem 17h již bylo jasno. Po některých velmi vyrovnaných utkáních se mohli vyhlašovat vítězové.
Stylové 2 lahváče Plzně za 3. místo si hrdě odnášel Marek Malíř, jako druhý s překvapivou cenou ve formě půllitru slilvovice se umístil Marek Mikulík ml. a bouchnout šampus určený pro vítěze mohl zaslouženě Lukáš Mikulík.
Díky všem, kteří se na konání akce podíleli. Účastníkům za odvedené sportovní výkony a divákům za podporu hráčů .

TENISOVÝ KLUB LOUKOV SLAVIL ČTVRTSTOLETÍ

V pátek 7. srpna 2015 se v 17:00 hod. sešli k oslavám 25. let Tenisového klubu Loukov téměř všichni členové klubu, společně se svými ostravskými přáteli z DANCE studia Ostrava, kteří zajíždí do Loukova již patnáct let. Vzpomínalo se na začátky tenisu v Loukově, a v programu jednotlivých vystoupení byl zařazen nohejbal, oficiální tenisové utkání mezi Ostravou a Loukovem a vyvrcholením celého podvečera bylo retro tenisové utkání (manželé Koláčkovi & sourozenci J. Zábranský, M. Florecová) a světová premiéra latinsko-amerických tanců na antuce v podání vynikajících tanečníků z DANCE studio Ostrava. Všichni vystupující i hrající byli skvělí a přispěli k zdárnému průběhu tohoto setkání, které se nebude v budoucnu již opakovat.

Za TK Loukov Z. Mikulík

tk2015_1

tk2015_2

1 2