Rubrika : Stolní tenis

Turnaj ve stolním tenisu 2018

Oddíl rekreačních sportů pod záštitou TJ Loukov uspořádal již 12. ročník turnaje. Konal se stejně jako loni první březnovou sobotu, tentokrát 3. 3. 2018. Od osmi hodin ráno se scházeli první účastníci, aby se na sále KD Loukov „rozpinkali“ a dali si ranní kávu či čaj s koláčkem.
Přesně dle plánu v devět hodin jsem mohla turnaj zahájit uvítáním přítomných, poděkováním sponzorům a pořadatelům. Hlavní rozhodčí Luboš Dědič pak seznámil účastníky se stylem hry a ještě jsme stihli společné foto. Z důvodu chřipkové epidemie se bohužel 7 nahlášených účastníků na poslední chvíli z turnaje odhlásilo, přesto se nás sešlo 20 mužů, 7 chlapců a 3 ženy. Muži tvořili 4 skupiny po pěti hráčích, 4 ze skupiny postupovali a hrálo se na dva vítězné sety. Ženy a chlapci hráli každý s každým ve skupině.
V poledne se udělala obědová pauza. Podával se guláš, ale dle přání i klobásky či tlačenka. Bar měli na starosti manželé Proškovi a nutno říci, že jim to šlo od ruky. Po obědě jsem mohla vyhlásit pořadí v kategorii žen: 3. Zdenka Babičová, 2. Marie Florecová a první místo z loňska obhájila Markéta Koutná. I v kategorii mládeže bylo odehráno. Na „bedně“ stáli: bronzový Ondřej Krčma z Tlumačova, stříbrný Tomáš Rozehnal z Loukova a jednoznačně zvítězil Radek Dvořák. Obzvlášť bych ráda vyzdvihla Tomáše Hrtúse, který i přes své fyzické postižení dokázal získat 5. místo.
Muži pokračovali ve hře, tentokrát na 3 vítězné sety, aby si pořádně zapinkali. Časový prostor na to byl díky menší účasti tak proč toho nevyužít ☺. Kolem půl třetí se na jednom stole odehrávaly postupně finální zápasy o 3. a 1. místo. Všichni se zatajeným dechem sledovali a povzbuzovali hráče. Prostě se fandilo o sto šest a každý povedený míček byl odměněn potleskem.
Vše má svůj konec . I my jsme se dočkali posledního vítězného míčku. Pomyslnou bramborovou medaili si odnášel Jaromír Gába z B.p.H. Překvapením bylo, že Roman Žídek z Rychlova (vítěz třech předchozích ročníků) skončil tentokrát na třetím místě. Druhý byl Krčma Jíří z Tlumačova a zaslouženě zvítězil Luboš Dědič z Holešova.
Závěrem bych ještě jednou chtěla poděkovat hráčům, že si přišli užít sportovní den k nám do Loukova, sponzorům, kteří se postarali o to, aby byl turnaj bohatý a všem, kteří se jakkoli podíleli na zdárném průběhu turnaje. V neposlední řadě děkuji svému manželovi za podporu a zajištění logistiky okolo. Těším se na viděnou zase za rok na místě činu. Sportu zdar a pingpongu zvlášť!

Katka Vališ

Srdečně děkujeme těmto našim sponzorům:
Obecní úřad Loukov
Salvator střechy s.r.o.
Pila Loukov
Lubomír Kuběna ml., Loukov
PINGU, Zdeněk Hruška, Loukov
SATTURN Holešov spol. s r.o., Holešov
Stanislav Sehnal, stavební práce, Loukov
Nestlé Česko s.r.o., Závod SFINX, Holešov
Tiskárna Eduard Krčmař, Bystřice pod Hostýnem
Kuchyně Pecháček, Loukov
RAAB Computer s.r.o., Bystřice pod Hostýnem
Zdeněk Zbožínek, pálenice, Loukov

Turnaj ve stolním tenisu 2017

Krásný sobotní den 4. března 2017 se stal kulisou pro uspořádání již 11. ročníku turnaje v „pinci“. Začátek byl plánován na 8h, ale první nedočkavci – naši věrní z Tlumačova – jako tradičně stepovali před KD v Loukově dávno předtím. Těší mě, že se jim naše zdejší „vesnička středisková“ tak líbí ☺.
Po deváté byl nejvyšší čas zahájit dění. Jelikož se sešel rekordní počet účastníků: 8 chlapců, 4 ženy a 27 mužů, čekal nás perný den. Pár slovy jsem všechny přítomné přivítala a předala slovo hlavnímu rozhodčímu Lubošovi Dědičovi z Holešova, který hráče seznámil se způsobem hry. Chlapci měli hrát v jedné skupině každý s každým, ženy taktéž a muži byli rozděleni do skupin A – D, čtyři ze skupiny postupovali dále a pak přišel na řadu „pavouk“. Hrálo se na dva vítězné sety, finále pak na tři.
Asistent hl. rozhodčího Jiří Proška ml. měl plné ruce práce s tím, aby vše správně zapsal a hra se konečně mohla rozběhnout. Bohužel letos se mi povedlo přesvědčit pouze dva obětavé rozhodčí z klanu Mikulíků, Zdenka a Marka, aby se ujali této nevděčné funkce. Tím pádem v jednotlivých skupinách si museli rozhodovat zápasy i hráči navzájem. Tento rok účastníci ocenili zatemnění sálu, které v předchozích letech postrádali. Slunce v očích samozřejmě jednu stranu vždy znevýhodní. Vše tedy bylo dle regulí a záleželo už jen na šikovnosti jednotlivců a trošku také na štěstí. Je to přeci jen hra.
Zatímco na sále se potili soutěžící, za barem se otáčela Zdenka Zezulková s Kubou Olivíkem a mým mužem. Nutno říci, že práce měli požehnaně – jak už to tak za barem chodí, hlavně kolem oběda. Na ten se podával vynikající gulášek od Věrky Koláčkové, sladkou tečkou po jídle byly její tvarohové koláčky ke kafíčku jako dělané.
Den se překulil. Ženy a chlapci již měli odehráno. Blížilo se finále mužů. V sále bylo přímo hmatatelné vzrůstající napětí. I ti, kteří nepostupovali, zůstali a sledovali, jak finalisté bojují o každý míček. Při klání o první a druhé místo by snad bylo slyšet i padající špendlík!
A jakže to všechno skončilo? V kategorii mládeže zaslouženě obsadil bronzovou příčku místní Viktor Chaňo, druhý byl Martin Němec a zvítězil Jiří Kvasnička, oba z Tlumačova. Z žen byla bronzová Zdenka Babičová, stříbro si opět odnášela má maličkost a loňské vítězství obhájila Markéta Koutná. V kategorii mužů bylo umístění následující: 3. Jaromír Gába z B.p.H., 2. Jiří Krčma z Tlumačova a 1. Roman Žídek z Rychlova. Velká škoda, že místních mužů se zúčastnilo jen pár. Třeba by jedna z medailí zůstala doma.
Závěrem bych chtěla vyjádřit vřelé díky všem, kteří se podíleli na organizaci sportovního dne. Velmi si vážím výše jmenovaných, kteří byli ochotní věnovat svou volnou sobotu pro dobrou věc. Takových je dnes jako šafránu. Nesmím zapomenout ani na sponzory, díky kterým měli účastníci nejen dobré jídlo a pití, ale také hodnotné ceny. Stejně tak srdečně děkuji všem, kteří se zapojili do počítání zápasů a následně úklidu sálu a předsálí. Největší děkuji však patří soutěžícím, kteří přijeli z širokého okolí, za jejich účast a samozřejmě mému muži, bez něhož bych organizaci nezvládla. A to by byla podle účastníků škoda ☺.

Kateřina Vališ

Sponzoři:
Obecní úřad, Salvator střechy, SATTURN Holešov spol. s r.o., Pila Loukov, Stanislav Sehnal, stavební práce, TJ FK Loukov, Nestlé Česko s.r.o., ZÁVOD SFINX, Holešov, Lubomír Kuběna ml., klempíř, Eduard Krčmař, tiskárna B.p.H.,Zdeněk Zbožínek ml., pálenice, Martin Pecháček, kuchyně

TURNAJ VE STOLNÍM TENISE 2016

Až na 16. dubna 2016 tentokrát připadl termín konání jubilejního 10. ročníku turnaje ve stolním tenise u nás v Loukově. Turnaj tak byl zároveň i ukončením sezóny 2015/2016.
I přes krásné počasí venku se o umístění přišlo utkat 24 mužů a alespoň 3 ženy. Mládež se zřejmě – až na jednu výjimku – zapomněla doma u svých PC. Po úvodních formalitách se mohlo přejít k samotnému soutěžení. Muže si hlavní rozhodčí pan Luboš Dědič rozdělil do 4 skupin po 6 hráčích. Hrálo se na dva vítězné sety a do finále postupovali první dva z každé skupiny.
Po celý den byli sportovci myslím velmi dobře „živeni“ . K dispozici bylo nezbytné ovoce pro doplnění energie, koláčky ke kafíčku a na oběd již tradičně uvařila hovězí guláš Věrka Koláčková. V baru byly v jednom kole Z. Zezulková a Z. Babičová, které se staraly, aby každý dostal vše ke své spokojenosti. Myslím, že to zvládly na výbornou. Děkuji holky! Šedou eminencí celé logistiky v pozadí, jenž není vidět, ale je nezbytná, byl můj manžel Milan. I tomu náleží srdečný dík.
V sále zatím probíhal litý boj o postup do finále mezi muži. Tři domácí zástupci J. Zábranský, J. Janek ani P. Havran se do finále bohužel neprobojovali. Těší mě však jejich samotná účast. My tři ženy jsme si své zápasy odehrály rychle a tak mohl boj o finále probíhat již na čtyřech stolech. Rozhodčí se pěkně zapotili při sledování rychlých míčků. Posty rozhodčích opět připadly na klan Mikulíků: Zdena, Petr a Lukáš. Nesmím zapomenout ani na asistenta hl. rozhodčího. Tuto funkci obsadil Jiří Proška. Všem mnohokrát děkuji.
Výměny hráčů v průběhu celého turnaje byly samozřejmě zajímavé, ale ty nejzajímavější okamžiky přišly pochopitelně v zápasech o 3. a 1. místo. Všichni, kteří vydrželi až do konce, seděli v sále a sledovali zápas tak napjatě, že by bylo slyšet spadnout špendlík za zem!
Všechno v životě má svůj začátek i konec. A tak i náš sportovní den se chýlil ke konci. Zbývalo už jen poděkovat všem, kteří na turnaj přišli, těm, kteří se podíleli na organizaci a především sponzorům, bez kterých by turnaj jistě nebyl tak „bohatý“. A kdo že si vlastně odnášel hodnotné ceny? V kategorii žen to dopadlo takto: 3. skončila Veronika Wallerová, 2. místo jsem obsadila já, a první příčka připadla zaslouženě Markétě Koutné. U mužů pomyslnou bramborovou medaili získal Jan Mareš, bronz vybojoval Radim Zachrla, druhý byl Krčma Jiří ml. a zlatý pohár si již po několikáté odnášel Roman Žídek.
Turnaj měl pozitivní ohlasy, přišli i noví hráči a již teď se těší na další ročník. Ten je předběžně stanoven na první sobotu v březnu. Jediná věc, která kalí mou radost z úspěšného turnaje je vědomí, že zájem domácích o tento sport rok od roku klesá a účast na tomto turnaji – jak je vidět již ze jmen vítězů – zrcadlila účast „Loukovjáků“ na trénincích. Doufám, že příští rok se do toho pořádně obují a budou hájit naše barvy ve finále. Sportu zdar a ping-pongu zvlášť.

Závěrem si mimo uvedení všech sponzorů dovoluji vložit citaci předsedy TJ Loukov, Zdenka Mikulíka:
„Turnaje ve stolním tenise jsem se zúčastnil jako rozhodčí již poněkolikáté, a musím říci, že tento turnaj má velmi vysokou jak sportovní, tak společenskou úroveň. Svědčí o tom i zájem sponzorů přispět ke zdárnému průběhu turnaje, věcnými dary, finančními částkami. Vzpomenu obec Loukov, SALVATOR s.r.o., SATTURN HOLEŠOV spol. s r.o., Nestlé a.s., a mnoho dalších. Velké poděkování Kateřině Vališ a celému týmu, za organizaci a průběh celého turnaje. Mrzí mě však ta skutečnost, že je tak mizivá účast sportovců z Loukova-mají vyřízený prostor k tréninku na KD, vytvořené sportovní zázemí, které zajistil v minulosti pan Škoda a tak se ptám co s tím uděláme….? Nebo budeme organizovat ještě jeden turnaj jenom pro hráče a hráčky z Loukova a z Libosvár?“

Naši sponzoři, kteří si zaslouží velké poděkování:
Obecní úřad Loukov
SALVATOR STŘECHY s.r.o.
SATTURN Holešov spol. s r.o.
Nestlé Česko s.r.o. ZÁVOD SFINX, Holešov
Stanislav Sehnal, stavební práce Loukov
Petra Lancaster, kosmetika Bystřice p. Hostýnem
Jitka Petříková, zlatnictví Bystřice pod Hostýnem
Pila Loukov
Eduard Krčmář, tiskárna Bystřice pod Hostýnem
Luboš Dědič, KOVO Holešov
Martin Pecháček, výroba kuchyní Loukov
Zdeněk Zbožínek, pálenice Loukov

1 2