Pingpongový turnaj 2015

Před 9h ráno v sobotu 7. února již stáli přede dveřmi KD Loukov první nedočkaví účastníci turnaje, kteří přijeli až z Tlumačova a Napajedel. Další „soutěživci“ se průběžně dostavovali po 9h. Na uvítanou dostával každý malý dárek ve formě čokoládové tyčinky a reflexní pásky. Zápis účastníků skončil na těchto číslech: 24 mužů, 7 žen a 4 chlapci.

Jako organizátorka turnaje jsem dle časového harmonogramu po 10h všechny přítomné uvítala, popřála jim pěkný sportovní zážitek a také poděkovala sponzorům za dary (seznam viz níže). Následně jsem předala slovo hlavnímu rozhodčímu Lubomírovi Dědičovi, který přítomné seznámil se zamýšleným herním systémem. Pak již nebránilo nic tomu, aby se konečně začalo soutěžní klání.

Muži byli rozlosováni do tří skupin po osmi . Hrálo se systémem každý s každým ve skupině. Do finále vždy postupovali 2 nejlepší. Ženy a chlapci tvořili každý jednu skupinu. Náročné a nevděčné funkce rozhodčích se tento rok jako již tradičně ujal klan Mikulíků: Zdenek, Petr a Lukáš. Holky byly natolik šikovné, že se mezi sebou rozhodcovaly navzájem a nutno říci, že jim to šlo velmi dobře. Díky holky 🙂

Hlavní rozhodčí měl od prvopočátku vše pevně v rukou, všechny stoly byly neustále obsazené a všude bylo na co koukat. Některé výměny byly dokonce zajímavější než v TV. A to ve všech skupinách! I já jsem si letos poprvé na vlastní kůži vyzkoušela, kolik práce obnáší taková pouhá „asistence“ rozhodčímu. Musí se rozhodnout dle účastníků způsob hry, připravit rozhodčím podklady kdo s kým a kde bude hrát, zapisovat průběžně výsledy do správných chlívečků atd. Když jsem ale viděla, že se lidé dobře baví a slyšela od účastníků, že jsou spokojení, byla to ta nejhezčí odměna.

Obsluhu baru zajišťovala zodpovědně ostřílená dvojka Anička Škodová a Alča Vymazalová. Na stolech bylo k dispozici čerstvé ovoce, svatební koláčky od paní Páníkové z B.p.H., roláda od paní Gábové, chipsy, tyčinky a další. K obědu se podával vynikající guláš od Věrky Koláčkové a odpoledne si mohli přítomní volit mezi tlačenkou a klobáskami, komu co libo.

Krátce po 16h byly výsledky jasné a mohlo se přikročit k vyhlašování vítězů. V kategorii chlapců byl 3. Štěpán Hošák, 2. Jan Mikulík a vítězem se stal Michal Žídek. U žen se umístění konečně dočkala a 3.příčku zaslouženě obsadila Jarmila Kundrátová, 2. místo vybojovala Markéta Koutná a vítězkou se stala Martina Severová z Chvalčova. Z Loukovských mužů se do finále dostal pouze nový člen Petr Havran, ale bohužel na bodované pozice nedosáhnul. Bronzovou medaili si odnášel Jiří Krčma z Tlumačova, stříbrnou si pověsil na krk stejně jako loni Patrik Ťažký z B.p.H. a zlatý pohár získal Roman Žídek z Rychlova.

Velké díky patří všem, kteří se jakkoli podíleli na organizaci turnaje a postarali se o jeho hladký průběh. Vyzdvihnout musím především Lubu Dědiče, který se podílel na organizaci, sponzoroval poháry a medaile vítězům a vše si to „spočítal“ :). Díky i klanu Mikulíků za rozhodcování, mému milovanému muži za veškerou zajištěnou logistiku okolo i jeho důvěru v mé schopnosti a všem níže uvedeným sponzorům v čele s Obecním úřadem Loukov. Už teď se těším na příští jubilejní 10. ročník!

Sponzoři:
Obecní úřad Loukov
T-Mobile, pobočka Bystřice p. H.
STILT Projects, s.r.o., Přerov
SATTURN Holešov, spol. s r.o.
Zdeněk Zbožínek, pálenice Loukov
KB, pobočka Bystřice p. H.
Roman Žídek, Rychlov
Pila Loukov
Eduard Krčmař, tiskárna Bystřice p. H.
Lubomír Dědič, KOVO Holešov
Vilém Šafránek, prodej a servis zahradní techniky Bystřice p. H.
Petra Lancaster, Kosmetika Bystřice p. H.
Zbyněk Konečný, zdravá výživa Bystřice p. H.
Martin Pecháček, Kuchyně Loukov
Petra Lišková, papírnictví Bystřice p. H.
Miroslava Vinklárková, Top drogerie Bystřice p. H.
Jitka Petříková, zlatnictví Bystřice p. H.
Marie Pospíšilová, knihkupectví Bystřice p. H.