GLASS OPEN 2015

Přesto, že počasí druhou říjnovou sobotu lákalo spíše k příjemnému lenoší v teple domova, tenisoví nadšenci se nedali odradit a po osmé ráno se začali scházet na tenisových kurtech. Přišli se zúčastnit posledního turnaje sezóny – čtyřhry mužů, který již tradičně uspořádal Petr Mikulík st.
Sešlo se 12 účastníků, z nichž 6 bylo nasazených a 6 se k nim dolosovalo. Tento způsob umožnil vznik dvojic silnějších a slabších hráčů, které dávaly tušit zajímavou podívanou. Hrálo se ve skupinách A a B každý s každým, pak 3. s 3. , 2 s 2. a 1. s 1. Bylo velmi poutavé sledovat, jakou herní strategii zvolily jednotlivé páry, které spolu mnohdy hrály vůbec poprvé. K pobavení bylo zajisté i oblečení hráčů. Odpovídalo sice studenému větrnému počasí, divák by ho však na kurtech jistě nečekal! Scházely snad už jen šály a rukavice .
Pánové se činili na antuce, ženy zase v zázemí. Na snídani nechyběly frgály od A. Idesové, M. Prošková se postarala o guláš, sekanou a pečená kolena. Společně s  J. Mikulíkovou zajistily, aby měli všichni jídla i pití do libosti. Holkám patří za péči a vzornou obsluhu velký dík.
Odpoledne se pomalu chýlilo ke konci a na kurtu se dohrávala poslední utkání. Každý ví, že není důležité vyhrát, ale zúčastnit se…Přesto si dovolím zmínit jména umístěných. 3. příčka náležela tentokrát L. Mikulíkovi s J. Burdou, na krásném druhém místě byl J. Bělík a P. Mikulík ml. a zaslouženě zvítězila dvojice J. Proška ml. a P. Migo. Závěrem obdržel každý účastník opět památeční tričko.
Jistě nemluvím pouze za sebe, řeknu-li, že to bylo další podařené sportovní odpoledne. Dobrou náladu nám nezkazilo ani chladné počasí. Mnohokrát děkujeme za organizaci manželům Mikulíkovým a doufáme, že to nakonec přeci jen nebude poslední ročník jak bylo avízováno. Sportu zdar!

Kateřina Vališ